Our range of products include herbal sea buckthorn capsule, man sex power capsule, noni gold juice, asthma care juice, stem cell powder and mix herb capsule.
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*60 Capsules |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage/Application | Twice a day |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Benefit / Primary Use | Stamina & Energy, Sexual Power, Timing & Erection, Libido Enhancement, Size Enhancement, Sperm Quality |
| Key Ingredients | Shatavari, Shilajit, Kaunch Beej, Safed Musli, Ashwagandha, Kesar, Ginseng, Gokhru |
| Gender | Men |
| Medicine Type | Herbal |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Net Quantity | 1000 ml |
| Type | Noni with Herbs |
| Health Benefit | Diabetic Care, Weight Management, Skin & Hair Care, Liver Support, Immune Booster, Blood Purifier, Digestive Health, Joint Pain Relief |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh Outdoor Herbals |
| Form | Juice |
| Certification | ISO, GMP, FSSAI |
| Ideal For | Unisex |
₹ 130 / Bottle Get Latest Price
| Formulation | Ready To Drink |
| Pack Size | 1 L |
| Target Use | Cholesterol Support, Heart Health, Blood Pressure Support |
| Key Ingredients | Amla, Lemon, Tulsi, Herbal Mix, Giloy, Arjuna, Guggul, Garlic |
| Sugar Content | Sugar Free |
| Flavor | Herbal Mix |
| Diet Preference | No Added Sugar, Vegetarian |
| Shelf Life | 18 Months |
| Packaging Type | Bottle |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Base Type | Herbal Blend |
| Formulation Type | Ready Drink Mix |
| Packaging Size | 500 g |
| Usage | Retail Pack, Health Supplement, Private Label |
| Flavor | Unflavored |
| Additives | With Vitamins, With Minerals, With Amino Acids, With Fibers |
| Certifications | GMP, ISO, FSSAI, Halal |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 90 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Ideal For | Male |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Shelf Life | 24 Months |
| Form | Capsules |
| Pack Type | Bottle |
| Strength | 500mg |
| Benefits | Reduced Stress And Anxiety Levels |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 24 Months |
| Form | Capsules |
| Strength | 500mg |
| Benefits | Help Manage Blood Sugar Levels |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Shelf Life | 12 Monthd |
| Brand | Rudraksh |
| Pack Type | Bottle |
| Strength | 500mg |
| Benefits | Boost Sexual Stamina In Men |
| Form | Capsule |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsules |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Ingredients | Ashwagandha, Moringa, Karela, Triphala, Brahmi, Neem, Jamun, Giloy, Wheat Grass, Aloe Vera, Spirulina |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Shelf Life | 24 Months |
| Pack Type | Bottle |
| Form | Capsules |
| Strength | 500mg |
| Benefits | Improves Strength & Stamina |
Minimum order quantity: 10 Bottle
₹ 99 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Dose/Strength | 500 mg |
| Brand | Rudraksh |
| Form | Capsules |
| Pack Type | Bottle |
| Shelf Life | 24 Months |
| Benefits | Support In Improving Skin Tone, Regulates Blood Pressure |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Form | Capsule |
| Packaging type | Bottle |
| Benefits | May Help With Tissue Regeneration, Immunity And Anti-Aging |
| Shelf Life | 24 Months |
| Strength | 500mg |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Pack Size | 1*60 Tablets |
| Pack Type | Bottle |
| Shelf Life | 24 Months |
| Form | Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Benefits | For Height Increasing |
| Strength | 500mg |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Application | Appetite Control, Weight Loss, Fat Burner, Inch Loss |
| Pack Size | 60 capsules |
| Key Ingredients | Triphala, Guggul, Garcinia, Green Coffee, Green Tea |
| Gender | Female |
| Diet Preference | Non Vegetarian |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Course Duration | 30 days |
| Sugar Content | Sugar Free |
| Certification | GMP, FSSAI |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Tablets |
| Packaging Type | Bottle |
| Form | Rudraksh Herbal |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 1*60 Tablets |
| Pack Type | Bottle |
| Composition | Vitamin C 500mg |
| Brand Name | Rudraksh Herbal |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | For Supporting immune function |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Form | Capsule |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1*60 Capsules |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh |
| Usages | Twice a day |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*60 Capsules |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Strength | 500mg |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Size | 60 pcs |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Dose/Strength | Twice A day |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Tablets |
| Packaging Type | Bottle |
| Dose/Strength | Twice a day |
| Usage/Application | Personal |
| Brand | Rudraksh |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 30 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbals |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage | Man Power Increasing |
| Country of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Strength | 500mg |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Packaging type | Box |
| Packaging size | 60 Capsules |
| Key Ingredients | Ginger |
| Brand | Rudraksh |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Size | 60pcs |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Form | Capsule |
| Shelf Life | 24 Months |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Packaging type | Bottle |
| Packaging size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60pcs |
| Packaging Type | Bottle |
| Suitable for | Adults |
| Brand | Rudraksh Herbale |
| Strength (mg) | 500 mg |
| Usage/Application | Twice a day |
| Prescription Required | Yes |
| Certification | ISO Certified |
| Shelf Life | 24 Months |
₹ 140 / Bottle Get Latest Price
| Form | Capsule |
| Packaging Size | 60 pcs |
| Key Function | Metabolism Boost, Detoxification, Carb Blocker, Fat Burner, Appetite Control |
| Brand | Rudraksh |
| Type | Herbal |
| Usage/Application | Twice a day |
| Packaging Type | Bottle |
| Product Type | Ayurvedic/Herbal |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Use | Blood Pressure, Cholesterol Control, Heart Health |
| Form | Capsule |
| Pack Size | 60 Capsule |
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Main Ingredient | Combination, Omega 3, Arjuna, Garlic, Guggul |
| Medicine System | Herbal |
| Suitable For | Elderly, Adult |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 24 month |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 30 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
| Packaging type | Bottle |
| Form | Capsule |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Main Ingredient | Herbal Blend |
| Strength | 800mg |
| Formulation | Veg Capsule |
| Pack Size | 60 Capsules |
| Usage | Diabetes Support, General Wellness, Joint Support, Immunity Support, Liver Support, Heart Health |
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 12 Months |
| Brand Type | Herbal Pharma Brand |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Packaging type | Bottle |
| Form | Capsule |
| Country of Origin | Made in India |
Raj Kumar Yadav (CEO)
Rudraksh Outdoors
Plot No. 11-A, Sundram Vatika Kalwar Road , Jhotwara
Jaipur - 302012, Rajasthan, India