Prominent & Leading from Jaipur, we offer ayurvedic night power capsule, ayurvedic aloevera amla juice, ayurvedic aloevera wheatgrass juice, third party manufacturer of cosmetics, ayurvedic kutki juice and ayurvedic health tonic.
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Packaging Type | Bottle |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Tablet |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1 Litre |
| Packaging Type | Bottle |
| Shelf Life | 24 Months |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1 Litre |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Usage/Application | for immunity booster |
| Is It Imported | Non Imported |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Skin Care Cosmetics |
| Packaging Size | 100 ml |
| Skin Type | All Type Skin |
| Certification | ISO, GMP |
| Packaging Type | Box |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Form of Medicine | Syrup |
| Ingredients | Spirulina, Moringa, Tulsi, Carica Papaya, Neem, Karela, Triphala, Ginger, Jamun, Wheat Grass, Aloe Vera, Brahmi, Ashwagandha, Amla, Giloy, Kalp Ark, Noni |
| Certification | ISO |
| Product List Available | Yes |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 200 ml |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
| Key Ingredients | Ashwagandha Shatavari Multi berry Ext |
| Dosage | Twice a day |
| Shelf Life | 24 Months |
| Storage Conditions | Cool & dry place |
| Safety Measures | keep away from chilren |
₹ 40 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Skin Care Cosmetics |
| Packaging Size | 100 ml |
| Skin Type | All Type Skin |
| Packaging Type | Bottle |
| Ingredient Type | Herbal |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Packaging Size | 1*60 Capsules |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usage/Application | Immunity Booster |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1000 ml |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Packaging Type | Bottle |
| Features | Heart care |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1000 ml |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Packaging Type | Bottle |
| Features | Help in Heart Care |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1000 ml |
| Color | Natural |
| Age Group | Adult |
| Packaging Type | Bottle |
| Bottle Pack Size | 1000 ml |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Dose And Direction For Use | 20 ml Twice a day |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1 Litre |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Usage/Application | immunity booster |
| Flavour | sour |
| Is It Imported | Non Imported |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1000 ml |
| Color | Natural |
| Packaging Type | Bottle |
| Bottle Pack Size | 1000 ml |
| Brand | Rudraksh Herbal |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Form | Capsule |
| Gender | Men |
| Brand | Rudraksh |
| Pack Type | Bottle |
| Shelf Life | 12 Months |
| Storage | Store In A Cool And Dry Place |
| Benefits | Boost Sexual Stamina In Men |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 200 ml |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 200 ml |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
| Packaging Type | Bottle |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Tablet/Capsule |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1 Litre |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Usage/Application | Twice a day |
| Is It Imported | Non Imported |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 500 ml |
| Ingredients | Neem, Kalp Ark, Tulsi, Spirulina, Aloe Vera, Noni, Carica Papaya, Karela, Triphala, Wheat Grass, Brahmi, Moringa, Amla, Giloy, Ginger, Jamun, Ashwagandha |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 200 Bottle
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Brand | Rudraksh |
| Ingredients | Ginger, Amla, Aloe Vera, Brahmi, Giloy, Spirulina, Noni, Jamun, Kalp Ark, Ashwagandha, Carica Papaya, Triphala, Moringa |
| Usage/Application | Lady care |
| Flavour | Natural |
| Is It Imported | Non Imported |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Gender | Men |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Ingredients | Moringa, Ashwagandha, Aloe Vera, Triphala, Brahmi, Tulsi, Giloy, Jamun, Wheat Grass |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Ingredients | Aloe Vera, Giloy, Neem, Noni, Moringa, Ginger, Tulsi, Amla, Ashwagandha |
Minimum order quantity: 100 Bottle
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 500 ml |
| Ingredients | Triphala, Spirulina, Ashwagandha, Wheat Grass, Noni, Amla, Tulsi, Giloy, Aloe Vera, Ginger, Brahmi, Karela, Moringa, Neem, Jamun, Kalp Ark, Carica Papaya |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Ingredients | Aloe Vera, Giloy, Ashwagandha, Ginger, Amla, Moringa, Jamun, Spirulina |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Ingredients | Brahmi, Giloy, Jamun, Ashwagandha, Noni, Amla, Kalp Ark, Ginger, Tulsi, Neem, Karela, Aloe Vera, Spirulina, Moringa |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Type | Bottle |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Ingredients | Aloe Vera, Giloy, Ginger |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 60 Capsules |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 20 Tablet/Capsule |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Manufacturer | Rudraksh Herbal |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 200 ml |
| Cool and Dry Place | Yes |
| Herbal Uterine Tonic | Yes |
| Degree C | Yes |
| Herbal Medicine | Yes |
| Female Care | Yes |
| Months | 24 Months |
| Brand | Rudraksh Herbal |
| Key Ingredients | Ashwagandha ext. |
₹ 140 / Bottle Get Latest Price
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 500 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Treatment | For Immunity Boosting |
| Brand | Rudraksh |
| Direction Of Use | Twice a day |
| Storage Information | Store in cool & dry place |
| Shelf Life | 24 Months |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Packaging Size | 1 Litre |
| Sugar Free | Yes |
| Is It FSSAI Certified | FSSAI Certified |
| Direction For Use | Twice a day |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Bottle Get Latest Price
| Directions for Use | Twice a day |
| Packaging Size | 1000 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Ingredients | Triphala, Tulsi, Kalp Ark, Wheat Grass, Noni, Amla |
| Country of Origin | Made in India |
Raj Kumar Yadav (CEO)
Rudraksh Outdoors
Plot No. 11-A, Sundram Vatika Kalwar Road , Jhotwara
Jaipur - 302012, Rajasthan, India